Modafen Extra Grip, 200 mg + 30 mg, filmomhulde tabletten, 24 st.
Beschrijving
Beschrijving
Modafen Extra Grip is een pijnstillend, ontstekingsremmend en koortsverlagend geneesmiddel dat de ophoping van slijmvliezen vermindert en de neus en bijholten ontstopt.
Samenstelling
De werkzame stoffen in het geneesmiddel zijn ibuprofen en pseudoefedrinehydrochloride.
Eén filmomhulde tablet bevat 200 mg ibuprofen en 30 mg pseudoefedrinehydrochloride.
De overige ingrediënten zijn: microkristallijne cellulose, lactosemonohydraat, maïszetmeel, gepregelatiniseerd zetmeel, natriumlaurylsulfaat, povidon 25, stearinezuur, natriumzetmeelglycolaat (type C), colloïdaal watervrij siliciumdioxide; coatingsamenstelling: hypromellose, talk, titaandioxide (E 171), macrogol 6000, simethicone-emulsie SE4.
Dosering
Gebruik dit geneesmiddel altijd precies zoals uw arts of apotheker u heeft voorgeschreven. Als u vragen heeft, raadpleeg dan uw arts of apotheker.
Volwassenen en jongeren van 12 jaar en ouder: begindosis: 2 tabletten, daarna 1 tot 2 tabletten elke 4 tot 6 uur naar behoefte. Maximale dagelijkse dosis: 6 tabletten.
Oudere patiënten: Een dosisaanpassing is niet nodig, tenzij de lever- of nierfunctie is verminderd. Bij deze patiënten dient de dosering individueel te worden aangepast.
De omhulde tabletten moeten in hun geheel worden doorgeslikt, zonder te kauwen, en met voldoende water.
Indicaties
Modafen Extra Grip wordt incidenteel gebruikt om de symptomen van griep en verkoudheid te verlichten, zoals:
- koorts
- hoofdpijn
- neusverstopping (loopneus) en bijholten
- gewrichts- en spierpijn
Contra-indicaties
Wanneer Modafen Extra Grip niet te gebruiken:
- Als u allergisch bent voor ibuprofen, pseudoefedrine of een van de andere bestanddelen van dit geneesmiddel, of voor andere niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen,
- bij patiënten die ooit allergische symptomen zoals rhinitis, urticaria of astma hebben ervaren na het gebruik van acetylsalicylzuur of andere niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen (NSAID's).
- in geval van een maagzweer en/of actieve twaalfvingerdarm of een voorgeschiedenis van perforatie of bloeding, ook na gebruik van NSAID's,
- in geval van ernstige aandoeningen van de bloedsomloop, zoals ischemische hartziekte, ernstige hypertensie, tachycardie,
- in het geval van nauwe-hoekglaucoom,
- in geval van ernstig leverfalen,
- in geval van ernstig nierfalen,
- in geval van gelijktijdig gebruik van andere NSAID's, waaronder COX-2-remmers (verhoogd risico op bijwerkingen),
- in geval van urineretentie,
- in geval van hyperthyreoïdie,
- in geval van bloedingsneiging,
- Als u in het verleden een hersenbloeding heeft gehad of risicofactoren heeft die de kans op een hersenbloeding kunnen vergroten, bijvoorbeeld patiënten die vaatvernauwende medicijnen of andere orale of nasale decongestiva gebruiken.
- Het gebruik van dit geneesmiddel is gecontra-indiceerd tijdens zwangerschap en borstvoeding.
Bijwerkingen
Zoals alle geneesmiddelen kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen veroorzaken, hoewel niet iedereen daar last van krijgt.
Veelvoorkomende bijwerkingen: slaperigheid, duizeligheid.
Zeldzame bijwerkingen: overgevoeligheidsreacties zoals netelroos en jeuk; angst, slapeloosheid, rusteloosheid, hallucinaties, hoofdpijn; flauwvallen; smaakstoornissen; hartkloppingen; buikpijn, misselijkheid en indigestie.
Zeldzame bijwerkingen: wazig zien, traanproductiestoornissen; diarree, winderigheid, constipatie, braken.
Zeer zeldzame bijwerkingen: veranderingen in het bloedbeeld - bloedarmoede, leukopenie (vermindering van het aantal witte bloedcellen), trombocytopenie (vermindering van het aantal bloedplaatjes), pancytopenie (vermindering van het aantal van alle soorten bloedcellen, d.w.z. witte, rode en bloedplaatjes), agranulocytose (aanzienlijke vermindering van het aantal van een bepaald type witte bloedcel - granulocyten of afwezigheid van granulocyten in het bloed) - de eerste symptomen zijn koorts, keelpijn, oppervlakkige zweertjes in de mond, griepachtige verschijnselen, ernstige vermoeidheid, neusbloedingen of onderhuidse kneuzingen; bij patiënten met auto-immuunziekten (zoals systemische lupus erythematosus, gemengde bindweefselziekte) zijn tijdens gebruik van ibuprofen geïsoleerde gevallen van aseptische meningitis waargenomen met symptomen zoals stijve nek, hoofdpijn, misselijkheid, braken, koorts en desoriëntatie; Ernstige overgevoeligheidsreacties – zwelling van het gezicht, de tong en het strottenhoofd, kortademigheid, verhoogde hartslag, hypotensie (verlaging van de bloeddruk), anafylactische reactie, angio-oedeem of ernstige shock; verergering van astma en bronchospasmen; snelle spiervermoeidheid; hypertensie, tachycardie, vasodilatatie; teerachtige ontlasting, hematemesis (bloedbraken), ulceratieve stomatitis, verergering van colitis en de ziekte van Crohn; maag- en/of duodenumzweer, perforatie of gastro-intestinale bloeding; leveraandoeningen (vooral bij langdurig gebruik); ernstige huidreacties zoals erythema multiforme, Stevens-Johnson-syndroom en toxische epidermale necrolyse; pijnlijke of moeilijke urinatie; verminderde urineproductie, oedeem, acuut nierfalen, renale papillaire necrose (vooral bij langdurig gebruik), verhoogde ureumconcentratie in het bloedserum.
Bijwerkingen die met onbekende frequentie voorkomen: acute gegeneraliseerde pustuleuze huiduitslag, manische symptomen zoals slapeloosheid, verhoogde stemming of prikkelbaarheid, overdreven zelfvertrouwen, verhoogde activiteit of angst, snelle gedachten, versneld spreken, verminderde concentratie, tachycardie, urineretentie.
Door de aanwezigheid van pseudoefedrine kunnen na inname van dit product maag-darmklachten optreden, waaronder: indigestie, misselijkheid, braken, overmatig zweten, duizeligheid, verhoogde dorst, snelle hartslag, hartritmestoornissen, angst, slapeloosheid, opvliegers en huiduitslag. Zelden komen ook urinewegproblemen, verminderde spierspanning, tremor, angst, desoriëntatie en trombocytopenie voor.
Waarschuwingen en voorzorgsmaatregelen
- Modafen Extra Grip bevat lactose. Patiënten met zeldzame erfelijke aandoeningen zoals galactose-intolerantie, lactasedeficiëntie of glucose-galactosemalabsorptie mogen Modafen Extra Grip niet gebruiken.
- Buiten het zicht en bereik van kinderen houden.
- Bewaren beneden 25 °C.
Gebruik van andere medicijnen
Vertel uw arts of apotheker over alle medicijnen die u gebruikt, onlangs hebt gebruikt of mogelijk gaat gebruiken.
Modafen Extra Grip kan de werking van andere geneesmiddelen beïnvloeden, of andere geneesmiddelen kunnen de werking van Modafen Extra Grip beïnvloeden. Bijvoorbeeld:
- Geneesmiddelen met een anticoagulerende werking (d.w.z. bloedverdunnend/bloedstollingsvoorkomend, zoals aspirine/acetylsalicylzuur, warfarine, ticlopidine).
- Medicijnen om de bloeddruk te verlagen (ACE-remmers zoals captopril, bètablokkers zoals medicijnen die atenolol bevatten, angiotensine II-receptorantagonisten zoals losartan).
Modafen Extra Grip mag niet gelijktijdig met monoamineoxidaseremmers worden gebruikt, noch binnen 14 dagen na het stoppen met deze middelen (dit kan leiden tot hypertensieve crises).
Neem het medicijn in met eten en drinken.
De omhulde tabletten moeten in hun geheel worden doorgeslikt, zonder te kauwen, en met voldoende water.
Zwangerschap en borstvoeding
Als u zwanger bent of borstvoeding geeft, denkt dat u zwanger bent of van plan bent een kind te krijgen, vraag dan uw arts of apotheker om advies voordat u dit geneesmiddel gebruikt.
Het gebruik van dit geneesmiddel is gecontra-indiceerd tijdens zwangerschap en borstvoeding.
Gebruik van het geneesmiddel bij kinderen en adolescenten
Dit geneesmiddel is niet bedoeld voor gebruik bij kinderen jonger dan 12 jaar.
Het besturen en bedienen van machines
Wees tijdens het gebruik van dit geneesmiddel voorzichtig met autorijden of het bedienen van machines.
Eigenschappen
| Productcode | 758253 |
| Categorie | Schoonheid en Verzorging, Dermatologie |
| Productlijn | Modafen |
| Hoeveelheid | 24 |
| Producttype | Tabletten |
| Levering vanaf | Polen |
Modafen Extra Grip, 200 mg + 30 mg, filmomhulde tabletten, 24 st.
Modafen Extra Grip, 200 mg + 30 mg, filmomhulde tabletten, 24 st.
Laat uw e-mailadres achter, dan informeren wij u zodra het product weer op voorraad is!
Productbeoordelingen
Alle beoordelingen
Er zijn geen beoordelingen voor dit product.